29 Ekim 2009 Perşembe

Slayer - World Painted Blood


SSSSLEEYAAAAAAAAAAA !!

Katliamcı thrash metal klasiği Slayer.

En nihayetinde o beklenen albümü ile internet alemlerini de tüm yeryüzünü de kan kızıla boyamaya kararlı bir albüm ile geldi arşivlerimize.
Oturup boş hayaller kurup ilk beş albüm gibi " extra " bişey bekleyenlere adamların yarım asırlık çınarlar olduğunu bir anımsatmakta fayda var. O dönem öyleydi kapandı artık ta 1983 de kurulmuş bir grubun hala speed attığına dua etmek bunla yetinmek kalıyor fanlarına herşeyden evvel öyle bir "Araya" yok artık.

2006 çıkışlı Christ Illusion dan daha doğal biraz daha fevri biraz daha kinli bir albüm olduğunu belirtelim en başta.
Genelde her albümde olduğu gibi sound sağlam ama bir de orj cd den dinlenirse daha bir cok gizemli şeye de ulaşabiliriz gibi geliyor.

Yıllanmış şarap tadındaki Slayer ailesi:

Tom Araya : Vokal, bass gitar
Jeff Hanneman: Gitar
Kerry King: Gitar
Dave Lombardo: Davul


American Recording etiketli albümdeki parçalar:

1.World Painted Blood
2.Unit 731
3.Snuff
4.Beauty Through Order
5.Hate Worldwide
6.Public Display of Dismemberment
7.Human Strain
8.Americon
9.Psycopathy Red
10.Playing With Dolls
11.Not of This God

Genel silsilesiyle gene Lombardo ya sık sık dikkatlerin çekildiği bununla beraber her 3 elemanın da elinden geleni gene ardına koymadığı ortalama üstü bir WORLD PAINTED BLOOD parçası var karşımızda.
Araya yılların eskitemediği thrash metal çakalıdır, klas okumuş
Gene güzel cıgıcıgı riffler uçuşuyor gitarlar da soundu da çok keskin.

Bunun haricinde albümdeki en ataerkil şarkı SNUFF kanımca.
O cırtlak sololu girişler, altta aşina olduğumuz Slayer riffleri ve de çirkef Araya vokali. Sololara ekstra tutuldum nedense.

HATE WORLDWIDE da gideri olan şarkılardan.
O Lombardo adamı çok kahrediyor hala pek çok davulcuyu sırf şu zilleri bile yüzünden ki adamlar kahrolmakta pekala haklı. Bu işin tadı biraz da böyle zekice ve gaz yazılan davullarla çıkıyor diye inananlardanım bu da güzel bir örnek oldu.

PUBLIC DISPLAY OF DISMEMBERMENT hem adı hem de kendisi ile bu albümün yüz akı.
Domuz gribine aşı maşı kovalamayın bunu dolayısı ile Lombiyi dinleyin 24 saat gibi bir sürede iyileşme garantisi veriyor grup size. Şahane bir şarkı vokal altı gitarları da klas Araya da üstüne düşeni yapmış kuvvetle muhtemel konserlerde pek cok cılgın Slayer fanı bu şarkıda facalayacaktır kol ve diğer uzuvlarını.

Aynı şekilde PSYCHOPATHY RED de aynen PDOD gibi vitrinleri indirme kapı pencere kırma biçme ve parçalama şarkısı.
Hanneman ve King dayılar gene atışmışlar bu ilerlemiş yaşlarına rağmen şu gaz hakkatten takdir edilesi ve saygı duyulası.
Araya da şirretliğin sınırlarını zorlamış adamın sacı sakalı ağardı da gene de piskopat herif.

Yaklaşık 40 dakka süren albümün kapanışı olan Not of This God da şimdiden bir diğer albüme umut verici. Süper gaz yerleri ve de soloları var, bu 2 gitaristin bu zayıf basslara rağmen bunca şeyi yapmaları da ayrı bir hayretlik sebebi. Konserde kafa göz kırar şu fonda dakkalardır çalan çalışma..
Bu çakma sataniklere yaradan ömür versin sağlıkları da yerinde olsun en azından Lombardo gibi bir thrash metal ilahını dinleyelim neydi o grip nezle bronşit inc. filan ...

Grubun sitesi:
http://www.slayer.net/

Related Posts with Thumbnails