8 Kasım 2008 Cumartesi

Impure-Hemicorporectomy


Avulsed ve Machetazo ardından ispanyanın gore bebeği gruplarından Impure.2007 çıkışlı Hemicorporectomy albümü ile karanlık çağ İspanyol derebeylerinin karanlık zindanlarında muhteşem bir şölen sergilemişlerdir. Tabi her zamanki gibi ne kadar teknikçi ve neo-klasik koşturan varsa hepsini ısız sokaklarda indirdikleri vokal den belli.2003 albümlerinden bu yana bir değişim yada taviz yok.

İdeal davulları, aynı riff i bir alttan bir üstten bide ters düz çeviren gitarları ve viiiiiiiiiiiiii diye giden pigfuck bas/vokal ile çocuklar gore için ellerinden geleni arkalarına koymamışlar.


Grubun daimi üçlüsü ise;

Basstard & Sarcomas - Vokal, Bas

Pamphagus - Gitar

Guervo – Davul


Bask bölgesinden olan grup hem güney İspanyollara, hem Fransızlara parmak ısırtan cinsten ilkel kazıyor.8 eserin bulunduğu albüm toplamda 31.33.Gideri olan, insanı tutan bir albüm.


Parça sıralaması:

1.Priapism

2.Surgical Antropophagouses

3.Cain'nibal

4.Intraintestinal Sarcoma

5.Fleshfetish

6.Bile

7.Sado Narcotic

8.Hemorrhagic Bionic-Collapse


Benim nazarımda gayet iç açıcı bir kapak kazıma şartlarına uygun. Hayvanlık olarak Disgorge (U.S.A) örnek aldıkları bariz belli onun dışında genel yapı olarak gitar böle davul şöyle demem yanlış olur. Her şey kıvamında bırakılmış. Favori parçam Cain’nibal. Diğer gideri olanlar ise Bile, Hemorhagic Bionic-Collapse,Fleshfetish ve Priapism.


Yarağa aç bir kadının diyalogu ile başlayan Priapsim mırmırmır ve viiiiiiiiiiiiiiiiii diye devam ediyor. Aynı riffler devamlı tekrarlanıyor ve ortaya gayet hayvani bir parça dile geliyor.


Cain’nibal favori parçam olmasındaki etken ise uzatarak güzel bir pigfuck ortaya koyması. Kulağa gayet Matti way usulü. Radyo şekli falan yapan arkadaşlar parça listesine alabilecekleri hoş bir eser.


Flesh Fetish; bir nekronun günlük yaşamını sorunlarını, hoş anlarına değinen bir parça. Her bir bokun fetişinin var olduğu günümüzde aslında flesh fetish geçmişten bu güne gelen en köklülerden biri bana kalırsa.


Kusmuklar, safralar salgılar havada uçuşuyor ‘Bile’ de yamyamcılıkla ilgili filmlere meraklı olanlar bilirler çiğ et yemek bu tarz salgıları artıyor kusmaya neden oluyor. Harikulade böle bir parçaya ne bundan azı ne bundan fazlası gider tam kıvamında bırakmışlar.


Albümün sonuna gelindiğinde Hemorrhagic Bionic-Collapse ile gerçekten taktire şayan bir kapanış dinliyoruz. Kapatası gelmiyor da zaten insanın bir daha başa alınıyor. Kazıma keyfi sürdürülüyor.


Uluslar arası çapta baktığımızda İspanyol topraklarından sayılı grup nam saldığını düşündüğümüzde gayet muhteşem kazımayı layığı ile yapmışlar helal olsun.


Lord magius/Haribo extreme culture aittir.
Related Posts with Thumbnails