21 Ekim 2008 Salı

En Kötü Korku Filmleri-1

Beni tanıyanlar korku işlerini ne kadar çok kovaladığımı bilirler. Tabi bizimde bir midemiz var. Günde en az 3 korku filmi izleyince insanın kötü filme tahammülü kalmıyor. Sizlere bu korku filmlerinden seçtiklerimi paylaşacağım. Şimdi şöyle bir düşünceye kanaat getire bilirsiniz evet gösterime giren çok fazla kötü korku filmi var hayır sizlere bahsedeceğim filmler onlar yanında başyapıt kalabilir. Gelelim film listemize.Killjoy1–2(2000–2002),Possessed(2000),Killer pussy(2004),Demons 2 (1986).


Killjoy 1–2 (2000–2002)


Ünlü yazar Stephen king romanında gecen katil palyaço killjoy. Bu filmde de yer alıyor ancak kahrolsun böle filme, lanet olsun bu filmi çekene.’it’’bir atmosferi, bir havası var gelgelelim bunda bir sik yok. Hadi diyelim efektler oda yok. Peki, oyunculuk hiç açmayalım onu. Filmin 1. ve 2. aynı hiç fark yok sabit konu. Ezik bir zenci mahalledeki zenci çetesinin kızlarından birine asılıyor. Bir güzel sopa yiyor ardından eve gidip killjoy un ruhu çağırıyor. Çocuğu vuruyor ve çocuk killjoy dönüşüp intikam peşinde koşmaya başlıyor.2. ise gene aynı bir sürü zenci kızlı erkekli kamp evine gidiyorlar ruh çağırma ayini düzenleniyor ve killjoy geliyor bunları beceriyor. Sonuç olarak papaz her zaman pilav yemez.


Genel not: 3/13Possessed(2000)


Şeytan çıkarma, şeytan ayinleri ve şeytancılıkla ilgili birçok film izledim ancak bu kadar kötüsünü ne yazık ki izlemek nasip oldu. Gelmiş geçmiş en iyi korku filmlerinden biri olan ‘The Exorcist’ konusunu gerçek ele alan ‘Possessed’ rahipler üzerinden ilerliyor. Filmde hiçbir uçuk sahne yok tamam ille yatağın havada uçması gerekmiyor; ama kardeşim insan bir atmosfer yaratır. Yani anlayacağınız tam bir hallmark filmi zaten daha sonra araştırdım tahminimde doğru çıktı. Şiddetle öneriyorum uzak durun.


Genel not:1/13


Killer pussy(2004)


Almanların ünlü filmlerinden ‘Killer condom’ gerçekten gönlüm toprak satın almış; kâh güldürmüş, kâh ürkütmüş bir filmdir. Ancak gel gelim Japon sürümü berbat. Bir yaratık kadınların vajinası yerleşiyor. Kadına basan erkeğin erkekliği kalmıyor ve ölüyor. Bolca kan ve gore sahneler var ancak bir başında birde sonunda o yüzden fazla tatmin edici değil.


Genel not:4;5/13Demons 2 (1986)


Senaryosu Dario argento, yönetmen koltuğunda ise Lamberto bava.2 usta ismi ancak bir ipte 2 cambaz oynamaz misali hiç olmamış. Yüksek atlama yapan zombiler sadece bunla kalmıyor; tazı gibi koşup, örümcek gibide tırmanıyorlar sadece bir kuş gibi uçmadıkları.80ler korku sinemasının en çok rağbet gören ucubesi olan zombiler bu filmde de yer alıyor ancak sadece rant uğruna; çünkü Lucio fulci ve George romero muhteşem zombi filmleri ile ortalığı ayağa kaldırırken onlarda anca bunu yapabilmiş. Hele ki spor salonu basma sahnesi var, gülmekte yarıldım. Zombie savaşlarından ağır bir yenilgi ile çıkan 2li uzun bir süre zombicilik taslamadılar. İlk film gene de iyi ancak 2.Filmin tahammül edilebilirliği yok.


Genel not:5/13


Evet arkadaşlar;

Karanlık mezarlıklardan geçerken arkanıza bakmayın.

Sisli yollara dalmayın. Ne zaman ki hava kararır.
Sakın evden cıkmayın. Tabi sizi ne kadar koruya bilecekse.

Nuhahaha-Nuhahahah


Lord magius/Haribo extreme culture aittir.
Related Posts with Thumbnails