22 Şubat 2011 Salı

Gençlerin Katledildiği En Zevkli FİlmlerAmerikan korku sineması için Teenage mevzuları altın madeni değerindedir.

Vietnam döneminde oluşan çiçek çocuklar ve bunları takip eden özür genç nesil Amerika ve dünyada farklı akımlara ve anlayışlara yol açmaya başlamıştı.

80'lere gelindiğinde eski gücüne kavuşan kilise gençleri bir nev-i dizginlemek ve aileleri uyarmak adına bir çok Teenage Slaher filmine el altından para çıkarmıştır.

Bu filmler genelde izleyiciye"Aşifteye bak yatarsan onla bunla böyle ölürsün işte" tarzında söylemlere yol açar.

Cüceliğinden dolayı kanımca ucube olan Şubat ayının ilk günlerinden beri Barbarella ile izlediğimiz bir çok Slasher filminin ardından kafamda şöyle bir liste oluştu.

-Gençlerin katledildiği En Zevkli Fİlmler-

The Texas Chainsaw Massacre
Bay of Blood
Rob Zombie Hallloween
Black Christmas
Return of the Living Dead
The Burning
Sodomy Ghost
Slaugther house
Hell's Ground
Midnight aka Backwood Massacre
Suspira
The Mutilator
Three Meat on a Hook

Oluşturduğum listede önceliğim sadece genç nesilin katledilmesi oldu.


The Texas Chainsaw Massacre (1974)

Hiç kuşkusuz korku sinemasının en gaddar isimlerinden biri olan Leather Face karakterinin türlü zalimlikler ile işlediği cinayetlerin sergilendiği Texas Chain Saw Massacre,korku sineması adına milat olan filmlerden biridir.Tob hopper dayının B-movie klasmanında yer alan bu müthiş yapımı gençlerin katledildiği en güzel filmlerden biri.


Bay of Blood (1971)

Mario Bava'nın Unutulmaz filmlerinden,Bay of Blood.Meşhur Teenage Slaher Filmi olan Friday the 13th göl mevzusunun ve gençlerin kamp/parti tarzında eğlenceler esnasında kurban gitmelerine esin kaynağı olan filmdir.


Ana mevzusu direk Teenage olmasa da yapılan katliamların çoğunluğu gençlere yönelik olması ve cinayet zinciri arından şaşırtıcı sonu ile 70'li yılların unutulmaz kanlı filmlerindendir.

Rob Zombie Halloween (2007)

John Carpenter'ın meşhur filmi Halloween gençlerin din kurallarına uygun bir şekilde ahlak çerçevesinde öldürüldüğü Halloween filminin o iş öle olmaz böyle olur dercesine en gaddar ve satanikce ele alan Rob Zombie Halloween açıkca gençlerin katledildiği filmler arasında en hakikatlilerinden biri.

Micheal Myer fanlarının bir kısmı tarafından hiç beğenilmesede, kanımca aslının softcoreluğuna oranla oldukça hardgore oluşu ve John carpenter versiyonunda iyi aile içinden doğan şeytani katil muhhabbetini elinin tersi ile itip Crowbar ortamından çıkma çocugun katile dönüşmesi daha akla yatkın oluşu ve işlediği cinayetleri hunharca yapması kesinlikle John Carpenter versiyonunu geçmesine neden oldu.

Black Christmas (1974)

Yılbaşı filmlerinden biri olan Black Christmas,kız yurdunda geçen kanlı hikayeyi anlatmaktadır.Gene Teenage mevzulu filmler arasında en aklıbaşında sinir harbi yaşamadan izleyebileceğiniz filmlerden biridir.Amerikan Grindhouse Sinemasının en önemli isimlerinden biri olan Bob Clark tarafından yönetilen Black Christmas listenin parıldıyan isimlerinden.Return of the living dead (1985)

Night of the living dead filmine saygıların sunulduğu oldukca eğlenceli bir film olan Return of the living dead gençlerin canına kıyıldığı başka bir filmdir.Linnea Quigley'ın mezarlıkta yaptığı unutulmaz şov'un yanı sıra zombi Ernie'yle listede bulunmaya hak kazanmıştır.

The Burning (1981)

13 th the friday'ın gölgesinde kamış olan The Burning, kanımca gaddarlığı ve saf slasher mevzularının ön planda bulunmasından dolayı listeye adını yazdırdı.


13th the friday seri olarak güzel olmasına karşın bire birde Burning'ın kalitesi ortaya çıkıyor.Göl kenarında kamp yapan gençlerin katledildiği filmdeki katil ise gerçek mana da bir intikamcı.


Sodomy Ghost (1988)

Lucio Fulci'e ait olan bu değişik yapım.Bir grup gencin terkedilmiş bir evde başından geçenlerden söz etmekte.Fulci'nin son dönemine ait olan bu düşük bütceli yapım bir çokların pek tatmin etmese de Fulci severlerin arşivinde yer alan filmlerden biridir.Vakti zamanın da naziler tarafından sapkın seks eğlencelerinin düzenlendiği evde possessed olarak olayları yeniden yaşanyan bir grup genç hunharca can vermelerini ele alan film listenin demibaşlarındandır.

Slaugther House (1987)

Amerikan korku sinemasından çıkma en önemli karakterlerden birini içinde barındırır Slaugther house.Buddy adındaki domuz çocuk kesinlikle slasher furyasında kenarda kalmış isimlerden biridir.


Kanımca bir Leather Face kadar önemli ve değerli olan Buddy,yaşlı lester bacon'un tek oğludur ve gerçekten çiftliklerini her türlü kötülükten korumak için her şeyi yaparlar.Özellikle finali ile ayakta alkışı hak eden Slaughter House,mutlaka izlenmesi gereken bir yapım.

Hell's ground (2007)

Yakın dönem filmlerinden biri olan Hell's Ground,Pakistan sinemasının kesnlikle göz bebeğidir.Gayet başarılı bir film olan Hell's Ground sadece batılının çocuğu değil doğulununkinin peşine de böyle bir katiller düşer,salgınlar gelir tarzında bir yaklaşıma sahip.Bir çok korku yapımına worshipte bulunan filmin seyir zevki çok yüksek.

Midnight aka Backwood Massacre (1982)

Ahlaksız bir film izlemek istiyorsanız kesinlikle göz atmalısınız.B-movie'nin önemli isimlerinden biri olan John A.Russo tarafından yönetilen film,üvey babası tarafından taciz'e uğrayan genç kızın evden kaçması sonucu başına gelenleri anlatmakta.Ed gein vari yaklaşımı ve şeytani tarikat mevzularnın yanı sıra aile içi mevzularına da el atan film görülmeye değer.

Suspira (1977)

Dario Argento'nun meşhur filmi Suspira'da liste başı sıralamada yer alan isimlerden biri.Bale okulunda geçen bu gizemli ve şeytani film, kesinlikle gençlerin katledildiği en iyi yapımlardan biri.Müzikleri ve mevzusu 13 üzerinden 13.


The Mutilator (1985)

Teen age Slasher filmlerinde görüp görebileceğiniz en aklı başında gençler bu filmde yer almasına rağmen katil rolünde ki piskopat babanın zalimliğine boyun eğmek zorunda kalıyorlar.1985 yapımı olan Mutilator,Buring gibi bir diğer gölge de kalmış Teenage Slasherlardan biri.


Three meet on a hook (1972)

Listenin son filmi olan Three meet on a hook,death metalci adamın filmidir.Mortician,Necrophagia ve Ravenous gibi bir çok filme ilham kaynağı olmuştur.Tam bir ikinci sınıf film olan Three meet on a hook, çekim tarzı ile Gordon Lewis filmlerini andırmaktadır.Genç kızların bolca katledildiği film farklı bir Ed Gein vakası yaklaşımıdır.Sizler için seçtiğim Gençlerin Katledildiği En Zevkli Fİlmler adındaki listeyi beğeniceğinizi umuyorum.

Lord magius/Haribo extreme culture aittir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts with Thumbnails