26 Temmuz 2009 Pazar

Robert E. Howard:Solomon Kane ''Dehşetengiz Serüvenler''
Robert E. Howard, Kimmeryalı Conan ile 20. yüzyılın en muhteşem aksiyon kahramanını yarattı; ayrıca, kılıç ve sihir olarak anılmaya başlanan yeni bir tarz da yaratmış oldu. Ancak Conan, Howardın eşsiz hayal dünyasından fırlayan ilk orijinal maceracı değil."O Püritan ve Şarl karışımı, biraz eski bir filozofun ve bir hayli de bir paganın özelliklerine sahip Ruhundaki o açlık, onu her türlü haksız olayı düzeltmek, güçsüz olan her şeyi korumak amacıyla yollara düşürmüş Bir rüzgar gibi başı boş ve amansız olan bu kişi, sadece tek bir yönden hiç değişmedi: Her zaman hakkın ve doğrunun izinde gitti. İşte Solomon Kane böyle biri".


Bu kitapta toplanmış ve Gary Gianni tarafından cömertçe resimlendirilmiş olan öyküler ve şiirler, haşin ve ölümcül Püritan Solomon Kanein heyecan verici destanını oluşturuyor. Öyküler 16. yüzyıl İngilteresinden, Afrika nın balta girmemiş, beyaz insanların yüzünü görmemiş ormanlarına değin uzanan tuhaf, destansı ve garip fantezi maceralarını kapsıyor.


İşte insanın tüylerini ürperten intikamcı hayaletlere ve kana susamış iblislere, içi kötülük dolu insanlar tarafından yapılan kara büyülere karşı, bir fanatiğin inancı ve bir savaşçının vahşi yüreğiyle kasvetli bir intikamcı tek başına savaşıyor.Bu basım özel öykü fragmanları, Howardın edebiyat araştırmacısı Rusty Burke tarafından yazılmış olan biyografisini ve H. P. Lovecraftin dostu ve meslektaşı edebiyat dâhisi Howard için yazmış olduğu Howardın Anısına adlı bölümü de kapsamaktadır.


Related Posts with Thumbnails